چراغ‌های زیرآبی و ترکیب خیره‌کننده نور و آب

همه می‌دانیم و دیده‌ایم که ترکیب نور و آب در طبیعت هارمونی زیبایی ایجاد می‌کند، بطوری‌که همه را شگفت زده می‌کند. نورپردازی یکی از مهمترین موارد در طراحی محوطه است. نورپردازی در زیر آب یکی از زیباترین و خاص‌ترین ایده‌ها است. با پیشرفت علم و تکنولوژی چراغ‌های مخصوصی تولید شده است که‌ می‌توان از آنها در زیر آب و با هدف‌های گوناگون استفاده کرد. در این مطلب می‌خواهیم همه‌ویژگی‌ها و کاربردهای چراغ‌های زیرآبی را برای شما بیان کنیم:
چراغ‌ زیر آبی چیست؟
چراغ زیرآبی نوع خاصی از چراغ‌ها هستند که با توجه به ویژگی‌های منحصر به فردشان، قابلیت استفاده در زیر آب را دارند. قطعا ویژگی اصلی این چراغ‌ها جنس آن و ضدآب بودن آن است. امروزه این چراغ‌ها محبوبیت زیادی در بین مردم دارند و طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. از این چراغ‌ها می‌توان در مکان‌های مختلف استفاده کرد.

اصلی‌ترین ویژگی‌های چراغ‌های زیرآبی

1. اصلی‌ترین و منحصربه‌فردترین ویژگی چراغ‌های زیرآبی، ضدآب بودن آن است. پس نگران غوطه ور شدن این نوع چراغ در آب نباشید.
2. چراغ‌های زیرآبی یکی از بهترین گزینه‌ها برا ی نورپردازی محیط‌های گزینه ای مناسب جهت نورپردازی محیط‌های آبی است که به صورت تک رنگ و RGB با ترکیب رنگ عالی یافت می‌شوند.
3. جنس بدنه اصلی این چراغ‌ها از جنس استنلس استیل ۳۱۶ (گرید دریایی) یا آلومینیوم یا …است که دارای طول عمر بالا می‌باشند.
4. چراغ‌های زیرآبی دارای درجه حفاظت IP68 هستند.
5. این نوع‌ چراغ‌ها قاب نشکن پلیمری مقاوم دارند و در برابر ضربه و شکستگی استحکام بالایی دارند.
6. چراغ‌های زیرآبی با بهره گیری از آخرین تکنولوژی ساخت LED، با کیفیت و بهره نوری مطلوب تولید می‌شوند.
7. چراغ‌های زیرآبی در اندازه و اشکال مختلف تولید می‌شوند و انتخاب آن بستگی به محیطی دارد که آن را به کار می برند.
8. بیشتر چراغ‌های زیرآبی مجهز به سیستم کنترل از راه دور هستند.
9. چرغ‌های زیرآبی را می‌توانید جوری تنظیم کنید که به‌طور خودکار تغییر رنگ دهند یا خاموش روشن شوند.

کاربرد چراغ‌های زیرآبی

از چراغ‌های زیرآبی با توجه به اندازه آن می‌توان در مکان‌های مختلف استفاده کرد. اندازه این چراغ‌ها با توجه به کاربرد آن متفاوت می‌باشد.
1. چراغ‌های زیرآبی در استخر
2. چراغ‌های زیرآبی در آبنما
3. چراغ‌های زیرآبی در آکواریوم
4. چراغ‌های زیرآبی در برکه
5. چراغ‌های زیرآبی در کشتی
6. چراغ‌های زیرآبی در کف یک رودخانه
7. چراغ‌های زیرآبی در آبشار
8. چراغ‌های زیرآبی در وان حمام

درجه حفاظت در چراغ‌ها ی زیرآبی چیست؟

IP 68 در واقع همان درجه حفاظت در چراغ‌های زیرآبی است. درجه حفاظت میزان نفوذپزیری چراغ‌های زیرآبی را در مقابل عوامل خارجی را بیان می‌کند.
رقم(0-6) نشان دهنده میزان مقاومت در برابرگردوغبار می‌باشد.
رقم(0-8) نشان دهنده میزان مقاومت در برابر نفوذ آب می‌باشد.
بنابراین می‌توانیم بگوییم چراغ‌های زیرآبی براساس درجه حفاظت به 3 دسته تقسیم می‌شوند:

1. چراغ زیرآبی با IP66 مقاوم در برابر ریزش پرفشار آب می‌باشد.
2. چراغ زیرآبی با IP67 مقاوم در برابرغوطه ور شدن در آب است.
3. چراغ زیرآبی با IP68 مقاوم در برابر غوطه ور شدن در آب تحت فشار است.

نکته: در جایی که ماهی دارد نباید از تعداد چراغ‌های زیرآبی زیادی استفاده کنید. زیرا دما و حرارت چراغ‌ها به ماهی‌ها آسیب می رساند.

نورپردازی حوضچه با چراغ‌های زیرآبی، دنیایی از شگفتی‌هار نشان نمایان می‌کند
نورپردازی داخل حوضچه ها با چراغ‌های زیرآبی، باعث روشنایی زیبایی مخصوصاً در شب می‌شود. گیاهان و ماهی‌های برکه‌ای را می‌توان به‌راحتی درهنگام شب با نو‌رهای زیبا دید که در آب نیز ظاهری دلپذیر ایجاد می‌کنند. چراغ‌های زیرآبی برای روشنایی حوضچه‌های زینتی موثر هستند. تماشای گیاهان وشکوفه آبزی در شب تجربه ای بسیار جذاب و متفاوت است که با نورپردازی مناسب با استفاده از چراغ‌های زیرآبی استاندارد، امکان‌پذیر است. با روشنایی حوضچه ، ماهیها فعال خواهند بود و هر ناظری می‌تواند از دیدن آنها لذت ببرد.
با استفاده از چراغ‌های زیرآبی استخری متفاوت و زیبا داشته باشید
نورپردازی استخر در زیر آب نقش مهمی در روشنایی راه برای غواصان و شناگران درشب دارد. با چراغ‌های زیرآبی و با طراحی یک نورپردازی مناسب می توان از برخورد تصادفی با سایر شناگران یا برجستگی های موجود در دیواره های استخر با خیال راحت جلوگیری کرد. علاوه براین چراغ های زیرآبی، جلوه‌ی زیبا و متفاوتی به استخر می‌دهد و استخر شما را درخشانتر می‌کند.

چراغ‌های زیرآبی و عکاسی

چراغ زیرآبی در نورپردازی

عکاسان، این هنرمندان بزرگ با استفاده از چراغ‌های زیر‌آبی مناسب، می توانند اثرهای هنری زیبایی از شگفتی‌های زیرآب ثبت کنند. پس چراغ‌های زیرآبی برا عکاسانی که به عکاسی در زیرآب علاقه دارند می‌تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.
از زیبایی کشتی گرفته تا ماهیگری در شب فقط با چراغ های زیرآبی:
استفاده از این چراغ های زیرآبی، چه برای نمای خارجی و داخلی ، کشتی شما را روشن تر و درخشان‌تر می کند.این چراغ‌ها گزینه مناسبی برای ماهیگیری در شب هستند زیرا می توان از آنها به عنوان چراغهای نقطه ای استفاده کرد. با ترکیب رنگ های مختلفی مانند آبی ، سفید و سبز می توانید در کنار مزایای دیگری مانند جذب ماهی ، زیبایی ظاهری را در کشتی خود ایجاد کنید. استفاده از ترکیبی از چراغ های سبز و سفید در کشتی باعث افزایش دید شما در آب گل آلود یا تیره می شود.
قدرت و میزان نور چراغ‌های زیرآبی نقش مهمی در موفقیت شما با ماهیگیری در شب بازی می کند. هرچه پراکندگی نور بیشتر باشد مساخت بیشتری را می‌توانید ببنید و ماهی‌های بیشتری راه خود را به سطح آب پیدا می کنند.

نکته: قرارگیری جریان برق درتماس با آب خطرات خاص خود را دارد، بنابراین دراستفاده از چراغ‌های زیرآبی به نکات انتخاب لامپ مناسب و استاندارد و نحوه ی صحیح نصب و صحیح آن توجه کنید.

نور زیر آب، بسیار متفاوت از نور موجود در سطح است. استفاده از نور در آب ترکیب زیبا و خلاقانه ای ایجاد می کند. و تنها با استفاده از چراغ‌های زیرآبی امکان‌پذیر است. آنچه ارائه شد مطلب جامع و کاملی در مورد چراغ‌های زیرآبی بود. حال با آگاهی بیشتر از ویژگی‌ها و کاربردهای این چراغ‌های زیرآبی با خیالی راحت‌ترمی‌توانید چراغ‌های زیرآبی مناسب و استاندارد را برای نورپردازی زیرآب انتخاب کنید. با استفاده از چراغ‌های زیرآبی می‌توانید از سیستم نورپردازی زیبا و تکنولوژی جدید بهره‌مند شوید.