با چراغ سقفی توکار، سقف خانه خود را درخشان و نورانی کنید

امروزه هم مردم و هم طراحان داخلی بیش از قبل به طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت می‌دهند و سعی می‌کنند از لوکس‌ترین وسایل استفاده کنند. استفاده از نورپردازی در دکوراسیون داخلی جدیدا خیلی مورد توجه معماران و طراحان داخلی قرار گرفته است. ممکن است برا شما هم پیش آمده باشد که وارد محیطی می‌شوید که از لوکس‌ترین و زیباترین وسایل تزئینی استفاده شده اما باز هم احساس میکنید که کمی کسل‌کننده و بی روح است. اینجا است که اهمیت نورپردازی در طراحی داخلی مشخص می‌شود، اگردر چنین محیطی از یک نورپردازی مناسب استفاده شود، محیطی دلنشین، پرآرامش و درخشان به‌وجود می‌آید.
بسیاری از افراد در نورپردزای خانه یا سالن‌ها به سقف توجه نمی‌کنند، درحالی‌که نورپردازی سقف می‌تواند یک ایده ناب برای برای زیباسازی و لوکس بودن باشد. یکی از پرکاربردترین چراغ‌ها در نورپردازی محیط داخلی، چراغ‌های توکارسقفی است. در این مطلب قصدداریم ضمن معرفی انواع چراغ توکار سقفی، کاربردها و مزایا ی آن را نیز برای شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید:

چراغ‌های سقفی توکار

همانطور که ازنامش مشخص است این نوع چراغ، در سقف محیط های داخلی به‌کاربرده می شود. با طراحی یک نورپردازی مناسب برای سقف خانه‌های خود، سقفی جذاب و خیره‌کننده به نمایش بگذارید ومهمانان خود‌ را شگفت‌زده کنید. چراغ‌های سقفی توکار در شکل‌ها، اندازه‌ها و رنگ های متنوع طراحی و تولید ‌می‌شوند که‌ شما می‌توانید متناسب با نیاز خود بهترین نوع‌ آن را انتخاب کنید. خب تا اینجا با مفهوم چراغ سقفی تا حدودی آشنا شدیم. اما منظور از واژه ی توکار چی می‌تونه باشه؟
دلیل نامگزاری چراغ توکار این است که چراغ به طور کامل داخل سقف قرار میگیرد به طوری که همسطح با سقف است و هیچگونه برجستگی در سقف ایجا نمی‌کند ، همین ویژگی باعث شده است که یکی از پرکاربردترین چراغ در دکوراسیون داخلی باشد.

مزایای چراغ توکار سقفی

1. نور و اشعه‌ی این نوع چراغ، کاملا سالم و بی ضرر است.
2. در ساخت این محصولات روشنایی به اصول کیفی و استانداردها توجه شده است. برای مثال ممکن است دریک چراغ سقفی توکار از لامپ زرد استفاده شده باشد، اما چون چرا‌های سقفی توکار دارای محافظ و شیشه هسستند از آسیب رساندن و اذیت کردن چشم جلوگیری می‌کنند.
3. چراغ‌های توکار سقفی نوری ملایم و یکنواخت وبدون خیرگی تابش می‌کنند.
4. چراغ‌های توکارسقفی مجهز به سیستم کنترل از راه دور هستند.
5. انواع مختلف چراغ توکار سقفی دارای نصب راحتی می‌باشد.
6. بهره نوری زیاد و طول عمر بالا از دیگرویژگی های این چراغ‌ها هستند.
7. لحاظ مقدار و نوع نوری که تابش می‌کنند بسیار انعطاف پذیر هستند.

کاربرد چراغ‌های توکار سقفی

چراغ‌های سقفی توکار انواع مختلفی دارد که می‌توان در طراحی نورپردازی محیط داخلی خانه‌های مسکونی، محیط اداری، لابی هتل، آشپزخونه، اتاق خواب، کافی شاپ و رستوران‌ها، شرکت‌های لوکس، بیمارستان‌ها و … برای ایجاد محیطی متفاوت و لوکس به‌کار برده شوند.
از انواع چراغ‌های سقفی توکار ضدآب در استخرها و حمام‌ها به‌کاربرده می‌شود.
نورهای مخفی زیرکابینت از مهم‌ترین کاربردهای چراغ‌های سقفی توکار درمنازل است.

انواع چراغ سقفی توکار

چراغ سقفی توکار

1. چراغ سقفی توکار LED
چراغ سقفی توکار LEDجدیدترین تکنولوژی در صنعت محصولات روشنایی به‌ حساب می‌آید. در ساختار این چراغ‌ها جیوه استفاده نشده است، به همین دلیل نورسالم و بدون اشعه ماوراء بنفش و مادون قرمز تابش می‌‌کنند. صرفه جویی در مصرف انرژی، راندمان نوری بالا، پخش نور یکنواخت و مطلوب، طول عمر بالا و ایجاد نکردن گرما در اطراف چراغ از دیگر ویژگی‌های این چراغ‌های محبوب می‌باشد.
2. چراغ سقفی توکار SMD
این چراغ ها نور یکنواختی تولید می کنند و طول عمر بالایی دارند. همچنین این چراغ‌ها در ابعاد مختلف طراحی و تولید می‌شوند و از لحاظ جنس قاب دارای دو مدل زیر می‌باشند:
چراغ سقفی توکار SMD با قاب آلومینیومی: این چراغ ها مدل‌های گوناگونی دارند و دارای قابی از جنس آلومینیوم می‌باشند. برای استفاده از این چراغ‌ها باید برشی در سقف ایجاد کرده و چراغ را درون آن قرار دهید.
چراغ سقفی توکار SMD با قاب شیشه‌ای: تفاوت این چراغ با چراغ قبلی فقط جنس قاب آن می‌باشد و به دلیل شیشه‌ای بودن قاب آن بیشتر جنبه‌ی تزئینی و زیبایی دارد.
3. چراغ توکار سقفی COB
دیودهایی که در ساختار درون این نوع چراغ به‌کار رفته است به شکل متمرکزسازماندهی شده‌اند، به همین دلیل نوری با شدت بیشتر تولید می‌کنند. این چراغ‌ها مناسب سقف‌هایی هستند که ارتفاع بیش از 3 متر داشته باشند. دراین نوع چراغ امکان پرتاب و پخش نور وجود دارد. این چراغ‌ها با اینکه نور زیادی تولید می‌کنند اما مصرف برق کمی دارند پس از لحاظ اقتصادی بسیار به‌صرفه هستند. در مساجد، اتاق کنفرانس ، پایانه‌های مسافربری، سالن‌های اجتماعات و … از این نوع چراغ‌ها استفاده می‌شود.
4. چراغ سقفی توکارلوئورسنت:
5. دلیل اصلی محبوبیت زیاد این نوع چراغ مصرف کم انرژی است و بیشتر در محیط‌های اداری، آموزشی و … کاربرد دارد.

. آیا می دانید چراغ ها نقش مهمی در کنترل خلق و خوی انسان ها دارند؟ چراغ ها در محل کارنیز تأثیر می گذارند. اگر محیط کار به اندازه کافی روشن نباشد، احساس ناراحتی می‌کنند. پس با چراغ های سقفی توکار علاوی بر زیبایی ظاهری، محیط کار پرانرژی و شادی را برای خو فراهم کنید.
نحوه قرارگیری و نوع چراغ‌های سقفی توکاراز جنبه های مهم طراحی داخلی است که باید با توجه به رنگ واندازه اتاق ، در دسترس بودن نور طبیعی و مدل مبلمان به‌کار گرفته‌ شوند. بنابراین نورپردازی با این چراغ‌ها باید با احتیاط و دقت فراوان برنامه ریزی شود اگر نمی‌خواهید در منازل خود یا در محیط کار خود از چراغ‌های آویزان یا چراغ های بزرگ استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از چراغ‌های سقفی توکار می‌باشد که بسیار شیک و ساده می‌باشند. با خواندن مطالب ارائه شده با خیالی راحت می‌توانید بهترین چراغ سقفی توکار را متناسب با نیاز خود، انتخاب و خریداری کنید.